Jedinečné “živé” mlieko

S hrdosťou Vám predstavujeme prvú funkčnú mliečnu potravinu na slovenskom trhu, mlieko v bio kvalite, Boo Milk. Svojim zložením sa najviac podobá čerstvo nadojenému mlieku, aké už dnes nepoznáme. Pridanou hodnotou z EKO a BIO hľadiska je plnenie mlieka do sklenených – plne recyklovateľných fliaš. Certifikovaný a patentovaný produkt nájdete iba v našej sieti predajní potravín FRESH Plus na východe Slovenska.

Bio fresh

Výnimočné vlastnosti Boo Milk

Mlieko Boo Milk je nehomogenizované plnotučné mlieko s 8 pôvodnými mliečnymi kultúrami a neupravovaným obsahom tuku v bio kvalite. Ide o vysoko tučné mlieko bez umelého oddeľovania smotany s nenarušenými mliečnymi kultúrami, nakoľko neprechádza procesom homogenizácie.

Do šetrného nízko pasterizovaného mlieka vraciame najdôležitejšie mliečne kultúry probiotického charakteru, vďaka čomu OŽIVUJEME PASTERIZOVANÉ MLIEKO.

Obsahuje až 8 pôvodných mliečnych kultúr

Zdravšia voľba na každý deň

Na rozdiel od krabicových mliek môžete Boo Milk konzumovať aj po začiatku zakýsania a podávať sa dá buď ako čerstvé alebo kyslé mlieko. Laktobacily a mliečne kultúry obsiahnuté v mlieku sú živé a pracujú tak ako v pôvodnom kravskom mlieku.

Mlieko Boo Milk je veľmi zaujímavým projektom a zároveň veľkým prínosom pre slovenského spotrebiteľa. Sme radi, že sa nám postupne darí učiť našich zákazníkov na kvalitné mlieko s obsahom pôvodných mliečnych baktérií so špecifickou chuťou a arómou.

Splnený sen

Prvá myšlienka vývoja tohto mlieka vznikla u konateľa spoločnosti Labaš a Potraviny FRESH, Miroslava Labaša st.

Mlieko Boo Milk vzniklo na základe odbornej spolupráce s vedecko-výskumnými pracoviskami v stredoeurópskom meradle. Nasledoval výber špičkových pracovísk a najlepších producentov surového kravského mlieka v podmienkach SR.

Posledný krok bol rozbor vzoriek mlieka zameraný na kvalitu a bezpečnosť mliečnych kultúr. Výsledkom je 8 mliečnych kultúr v najvyššom stupni bezpečnosti, ktoré sme uložili na Masarykovej univerzite v Brne aj s patentovou ochranou.

Bušľak - mliekareň v srdci Podunajskej nížiny

Najkvalitnejšie mlieko v bio kvalite na výrobu Boo Milk sme nakoniec našli v srdci Podunajskej nížiny. Mliekareň Školské hospodárstvo Bušľak v Dunajskom Klátove sa stala našim výhradným dodávateľom s kapacitou 5 000 litrov denne s možnosťou rozšírenia až na 15 000 litrov.

Práve toto mlieko dosahuje najvyššiu kvalitu, z ktorého sme následne izolovali 8 pôvodných mliečnych kultúr, ktoré po procese pasterizácie vraciame späť do nášho mlieka.

Dostupné iba v sieti FRESH Plus

Fresh leták

Akciové letáky

pre stredné a západné Slovensko

Zobraziť

Všetky práva vyhradené

Vyrobilo tangled s.r.o.